słowniczek

CMS

Strony, które wykonuję, są oparte o system CMS, pozwalający na samodzielną edycję zawartości treści i zdjęć strony. Standardowo pracuję na silniku CMS firmy Open Solutions – jest to mechanizm bardzo prostu w obsłudze, nie spowalniający działania strony, nie wymagający użycia bazy danych, a przy tym niezwykle przejrzysty i intuicyjny w zarządzaniu, nawet przez mało wprawne w “kwestiach komputerowych” osoby. W projektowanych przeze mnie stronach używam silnika Quick.CMS – który jest darmowy, licencjonowany, dostarczany przez legalnie działającą, polską firmę.

mobilność

Mobilność w tym przypadku to de facto strona skalowalna, dokładnie taka sama jak strona desktopowa /komputerowa/ tyle, że odpowiednio mniejsza. Nie chodzi tutaj o idealną czytelność, bądź przejrzystość, ale o skalowanie strony, bądź jej fragmentów. Strona dostosowuje się do wszystkich wyświetlaczy i monitorów w sposób automatyczny, zachowując ustawienia strony pierwotnej.

responsywność

Responsywność to nie wtyczka, plugin, dodatek, a całkiem osobna strona www. Po wykonaniu strony właściwej, którą oglądamy na komputerze, przechodzimy do budowania parametrów drugiej strony, która będzie wywoływana, gdy ekran i rozdzielczość się zmieniają /zmniejszają/. Strona wcale nie musi być prosta i pozbawiona grafiki, natomiast strona responsywna już powinna. Wymaga ona uproszczeń, ze względu na fakt odtwarzania na urządzeniach mobilnych i po prostu małych gabarytów wyświetlania.

SEO

Pozycjonowanie SEO /Search Engine Optimization/, to inaczej optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki internetowe, zwłaszcza Google. Jest to szereg działań internetowych, których celem jest promocja strony www w wyszukiwarkach; ujmując sprawę najprościej, chodzi o to, by na dane frazy pozycjonowana strona internetowa była znajdowana jak najwyżej w wynikach wyszukiwania.

Script logo