Projektowanie stron internetowych

Zrób pan stronę

zrób pan stronę

w grafika/www

Temat stron internetowych jest dla mnie istotny, bo to obecnie medium, które z dnia na dzień nabiera mocy urzędowej, bez których już za chwilę nie będzie dało się działać na szeroką skalę. Obecnie jak nie ma cię w internecie to nie istniejesz, a jak nie ma strony, to nie ma firmy. O dziwo nie jest to zjawisko odwrotne, ponieważ można świetnie prosperować mając stronę, a nie mając firmy. To szeroko pojęte freelancerstwo.

Zrób pan stronę zatem!

Zrób pan stronęWracając do strony internetowej, można takową zrobić samemu i można zamówić. W obecnych czasach, każdy domorosły informatyk szczyci się projektowaniem stron. Co do cholery on tam projektuje, to nie wiem, ale wiem jedno, jest domorosły. I żaden z niego informatyk, a co ważniejsze webmaster, gdyż informatyka nie ma z projektowaniem stron nic wspólnego.

Zatem omówmy webmastering. Webmaster do niedawna oznaczał osobę zajmującą się projektowaniem, kodowaniem, szatą graficzną oraz aktualizacją witryny internetowej, zgodnej ze standardami W3C. Obecnie to osoba, która projektuje i wdraża stronę, bloga, sklep internetowy. A strona /www, blog, sklep/, przede wszystkim powinna być postawiona na silniku CMS, tak aby każdy mógł ją samodzielnie aktualizować, chociaż zdarzają się strony artystyczne oparte np. na div – przykład nasza strona BITIS.

Strona powinna posiadać również parę istotnych cech, a mianowicie ładną i profesjonalną grafikę, o ile nie jest to strona minimalistyczna, który to styl propagują tzw. informatycy. Nie umieją zrobić dobrej grafiki, zatem proponują minimalizm. Po drugie powinna być intuicyjna, zarówno na zewnątrz /od strony klienta/, jak i od wewnątrz /od strony panelu administracyjnego/, tak żeby po stronie z równą swobodą poruszał się laik, jak i specjalista. Trzecim aspektem strony jest responsywność lub mobilność –  co oznacza, że strona dostosowuje się do rozdzielczości urządzenia na jakim jest oglądana.

W istocie są to równoległe pary stron dostosowanych do różnych rozdzielczości. Wczytywana strona działa responsywnie, gdy umie zbadać rozdzielczość i w zależności od niej wczytać odpowiednią wersję grafiki, lub jej minimalistyczny brak. Często responsywność powoduje, że inaczej wygląda strona oglądana na komputerze stacjonarnym, laptopie lub tablecie, a inaczej w telefonach komórkowych. Istotą jest tutaj jej dostępność w każdym środowisku i przy każdym łączu. Krótko i zwięźle strona ma być widoczna i czytelna dla wszystkich, na każdym internetowym urządzeniu.

Ostatnim i najmniej istotnym czynnikiem jest cena, i mimo iż rozumiem prawa rynku i pogoń za taniością, nie można chcieć Maybacha w cenie Trabanta i odwrotnie. Jednak dobry webmaster umie sprostać i takowemu wyzwaniu, a w swojej ofercie ma dostosowany do własnych potrzeb silnik CMS w godziwej cenie, gdyż rynek potrafi być zróżnicowany.

Mamy dla Was taką ofertę – dopracowany i solidny CMS spełniający wszystkie warunki w niskiej cenie. Natomiast dla bardzo wymagających klientów wszelkie rozmowy zaczynają się od 2 tys. w górę. Ale wtedy są możliwe wszelkie wodotryski.

PS. Zatem dobra reklama jest dźwignią handlu, a zła synonimem obciachu, bo jaki Pan, taki kram.

_______________
#WWW #Reklama

Tags:

Najnowsze od grafika

Jaki CMS

Jaki CMS?

Bezkonkurencyjny, ale ciut zaawansowany jest WordPress. To już dorosła decyzja i męskie
Translate »
Idź do Góry