zasady dla wygody

Zasady dla wygody

w seo/serwer/www

Znasz pojęcie /slogan/ “Tak zrobić, żeby się nie narobić?” i właśnie o to tutaj chodzi. W tym miejscu przedstawimy kilka porad, z których warto skorzystać przy prowadzeniu dowolnego CMSa /strony internetowej/. Po prostu …

zasady dla wygody.

zasady dla wygodyOczywistym faktem jest, że stronę trzeba zbudować. Jeśli umiesz sam to OK. Jeśli nie – skorzystaj z pomocy webmastera /możesz naszej – BITIS i BELLA BITIS. Im atrakcyjniejsza wizualnie strona, tym większe szanse, że kogoś zainteresuje.

Na samym początku należy skonfigurować CMSa. Wszystko to, co konieczne. Przede wszystkim zmieniamy login i hasło, na takie, które są unikalne dla nas i bezpieczne. Ta czynność jest bodajże najistotniejsza dla bezpieczeństwa. Login i hasło “admin” przed niczym naszej strony nie chroni. Później wpisujemy tytuł strony, opis i słowa kluczowe. Należy wziąć pod uwagę, że te akurat dane będą widoczne zarówno dla robotów, jak i naszych odbiorców. I to one właśnie decydują o początkowym ustawieniu strony w Google. Warto się nad tym dobrze zastanowić. Następnie ustawiamy wszystko zgodnie z tym co chcemy uzyskać i podać, czyli język, widok, mapę, połączenia z portalami społecznościowymi, stronę startową, etc. Te dane są równie ważne dla komunikacji. W zależności jak poustawiasz wszystko, tak będzie widoczna strona.

Kolejnym krokiem są treści strony. Często zapominamy lub w ogóle o tym nie wiemy, że treści strony są analizowane przez roboty. Im większa poprawność tekstu, tzn. tytuł, nagłówki, akapity, pogrubienia, linki, tym lepiej jest strona widoczna np. w Google. Należy pamiętać też o użyciu słów kluczowych, fragmentów opisu, tytułu na niektórych z podstron, tak aby roboty miały potwierdzenie treści tagów. Treści nie muszą być długie, ale muszą zawierać nasze informacje. Dlatego też informacje kopiowane z innych stron, winny być przeredagowane na nasze treści, nie oryginalne. Temu też służą konkretne przyciski i funkcje w edytorze tekstowym. Zawsze jest lub powinien być przycisk “wklej czysty teks”, “wklej z programu Word”. Ta funkcjonalność pozbawia kopiowany tekst formatu, cudzych fragmentów kodu, a bywa, że scriptów i dostosowuje go do naszej strony.

Następnie przesyłamy zdjęcia. Fotografie na stronę internetową powinny być odpowiednio przygotowane o czym już pisałem w poprzednim felietonie. Jasne, że możesz nie robić nic ze zdjęciami, ale to tak jakbyś sam sobie strzelał w stopę. Internet kieruje się konkretnymi zasadami i te zasady honoruje poprzez SEO. Jak masz kulawą stronę, z błędami i swoim “widzi misie”, nie osiągniesz wysokiej pozycji, choćbyś bardzo chciał. Ale jak dopracujesz teksty i zdjęcia, jak wpiszesz odpowiednie tagi, jak będziesz stosował/a zasady rządzące internetem. Wówczas wygrasz. Staranność jest tutaj w cenie.

Teraz gdy już nasza strona istnieje i jest dopracowana, zredagowana, sprawdzona i zoptymalizowana, możemy ją zgłaszać. Gdzie? Zadaj pytanie wujkowi Google – wpisz “dodaj URL”. Znajdzie Ci całą masę miejsc gdzie możesz zgłaszać. Można wymieniać się linkami, można w każdym ogłoszeniu, w każdej informacji na temat naszej strony dodawać aktywny /podlinkowany/ tytuł naszej strony, a gdzie można to i opis. Okazuje się jednak, że samo podanie domeny nie wystarczy. Jednak jak zamieszczasz “Tytuł Twojej strony”, podlinkowany do “http://www.twoja_domena.*”, a do tego dołożysz jeszcze opis strony, to jakoś tak więcej o Tobie /Twojej stronie/ wiedzą i piszą w wyszukiwarkach.

Strony internetowe są bardzo wrażliwe, wystarczy jedna nieświadoma komenda i nigdy nie znajdą się w oficjalnym internecie. Wystarczy też jeden atak hakera, gdy niezabezpieczone, abyś stracił wszystkie dane. Wystarczy Twój błąd, bo używasz czegoś czegoś nie rozumiesz, np. javascript i mamy klops. Zatem patrz i co kopiujesz, myśl co robisz, a jeśli korzystasz z pomocy, to od ludzi wiarygodnych i dbających profesjonalnie o Twoje sprawy – tak jak my. Strona internetowa to największy skarb, gdy dobra, a kula u nogi, gdy zła.

Teraz już nikt nie kupuje w tradycyjnym sklepie, chyba że jedzenie. Dlatego musisz tu być i musisz zadbać o wizerunek przede wszystkim tutaj. Możesz nie mieć nic, ale być tutaj obecnym i wygrasz. Bez tego … hm … kiszka.

PS. Dla chcącego nie ma nic trudnego.