Projektowanie stron internetowych

strona internetowa

strona internetowa

w www

Strona internetowa …

… zbudowana jest, a raczej oparta, na kodzie źródłowym strony napisanym w jednym z języków programowania. Dawniej był to htm i html, czasami pearl, a obecnie to php, dhtml, div lub flash. Ale i tak to wszystko razem wzięte do kupy oparte jest na html.

strona internetowaProstych html-owych kodów źródłowych już się nie stosuje, ale za to pojawiły się kombajny – jak systemy zarządzania treścią CMS. To już całe silniki, poczynając od prostych – jak nasz ukochany Quick.CMS, kończąc na tak zaawansowanych systemach jak również kochany i czczony WordPress, gdzie w zasadzie oprócz prysznica, wszystko można dopiąć, a wszelkie dodatki podane są nam jak na tacy, w formie wtyczek. 

Inne ujęcie tematu to takie, że strona internetowa składa się ze strony głównej i z podstron, które de facto tworzą cały serwis.

Natomiast już w samym kodzie źródłowym html, bo w sumie mimo rozczłonkowania na “header.php”, “page.php” i “footer.php” tworzy całość, mamy sekcje takie jak <head> – czyli nagłówek i <body> – czyli ciało strony. W <head> znajdują się wszystkie informacje na temat strony, jak strona kodowa, język, standard, wersja html, scripty, class, tagi, a między nimi <title> czyli nazwa strony i wiele wiele innych, za pomocą których dobry webmaster może odnieść sukces SEO. <body> zaś to cała reszta, treści strony – teksty, zdjęcia, ruchome elementy, galerie, formularze i szereg innych.

Parę /set/ razy proszono mnie o jak najkrótsze określenie strony internetowej. Oto i ono.

Strona internetowa składa się z tekstu.

Mimo iż czasami go wcale nie widać.

Najnowsze od www

trendy webowe

Trendy webowe

Czyli jak powinna wyglądać współczesna, nowoczesna strona internetowa. Trendy są tylko wątkami
zasady dla wygody

Zasady dla wygody

Znasz pojęcie /slogan/ “Tak zrobić, żeby się nie narobić?” i właśnie o
10 cech bloga

10 cech bloga

Blog może być internetowym dziennikiem, serwisem informacyjnym, pamiętnikiem. Blog jest internetowym miejscem,
Translate »
Idź do Góry