Projektowanie stron internetowych

strona internetowa

strona internetowa

w www przez

Strona internetowa …

… zbudowana jest, a raczej oparta, na kodzie źródłowym strony napisanym w jednym z języków programowania. Dawniej był to htm i html, czasami pearl, a obecnie to php, dhtml, div lub flash. Ale i tak to wszystko razem wzięte do kupy oparte jest na html.

strona internetowaProstych html-owych kodów źródłowych już się nie stosuje, ale za to pojawiły się kombajny – jak systemy zarządzania treścią CMS. To już całe silniki, poczynając od prostych – jak nasz ukochany Quick.CMS, kończąc na tak zaawansowanych systemach jak również kochany i czczony WordPress, gdzie w zasadzie oprócz prysznica, wszystko można dopiąć, a wszelkie dodatki podane są nam jak na tacy, w formie wtyczek. 

Inne ujęcie tematu to takie, że strona internetowa składa się ze strony głównej i z podstron, które de facto tworzą cały serwis.

Natomiast już w samym kodzie źródłowym html, bo w sumie mimo rozczłonkowania na “header.php”, “page.php” i “footer.php” tworzy całość, mamy sekcje takie jak <head> – czyli nagłówek i <body> – czyli ciało strony. W <head> znajdują się wszystkie informacje na temat strony, jak strona kodowa, język, standard, wersja html, scripty, class, tagi, a między nimi <title> czyli nazwa strony i wiele wiele innych, za pomocą których dobry webmaster może odnieść sukces SEO. <body> zaś to cała reszta, treści strony – teksty, zdjęcia, ruchome elementy, galerie, formularze i szereg innych.

Parę /set/ razy proszono mnie o jak najkrótsze określenie strony internetowej. Oto i ono.

Strona internetowa składa się z tekstu.

Mimo iż czasami go wcale nie widać.

Najnowsze od www

SEO optymalizacja

SEO optymalizacja

Search Engine Optimization w skrócie SEO czyli optymalizacja stron internetowych pod wyszukiwarki internetowe /w tym
tekst na stronie www

tekst na stronie www

Głównym celem strony internetowej jest propagowanie tego czego strona dotyczy oraz zainteresowanie
Zrób pan stronę

zrób pan stronę

Temat stron internetowych jest dla mnie istotny, bo to obecnie medium, które
Translate »
Idź do Góry