Projektowanie stron internetowych

strona internetowa

strona internetowa

w www

Strona internetowa …

… zbudowana jest, a raczej oparta, na kodzie źródłowym strony napisanym w jednym z języków programowania. Dawniej był to htm i html, czasami pearl, a obecnie to php, dhtml, div lub flash. Ale i tak to wszystko razem wzięte do kupy oparte jest na html.

strona internetowaProstych html-owych kodów źródłowych już się nie stosuje, ale za to pojawiły się kombajny – jak systemy zarządzania treścią CMS. To już całe silniki, poczynając od prostych – jak nasz ukochany Quick.CMS, kończąc na tak zaawansowanych systemach jak również kochany i czczony WordPress, gdzie w zasadzie oprócz prysznica, wszystko można dopiąć, a wszelkie dodatki podane są nam jak na tacy, w formie wtyczek. 

Inne ujęcie tematu to takie, że strona internetowa składa się ze strony głównej i z podstron, które de facto tworzą cały serwis.

Natomiast już w samym kodzie źródłowym html, bo w sumie mimo rozczłonkowania na “header.php”, “page.php” i “footer.php” tworzy całość, mamy sekcje takie jak <head> – czyli nagłówek i <body> – czyli ciało strony. W <head> znajdują się wszystkie informacje na temat strony, jak strona kodowa, język, standard, wersja html, scripty, class, tagi, a między nimi <title> czyli nazwa strony i wiele wiele innych, za pomocą których dobry webmaster może odnieść sukces SEO. <body> zaś to cała reszta, treści strony – teksty, zdjęcia, ruchome elementy, galerie, formularze i szereg innych.

Parę /set/ razy proszono mnie o jak najkrótsze określenie strony internetowej. Oto i ono.

Strona internetowa składa się z tekstu.

Mimo iż czasami go wcale nie widać.

Najnowsze od www

Jaki CMS

Jaki CMS?

Bezkonkurencyjny, ale ciut zaawansowany jest WordPress. To już dorosła decyzja i męskie
Co to jest SSL

Co to jest SSL?

Niektóre adresy URL ostatnimi czasy zaczynają się od “https: // “. Po

Po co Ci strona?

Każda praca, którą wykonuje człowiek ma cel. Zazwyczaj nie wykonujemy żadnej pracy
co z tą statystyką

Co z tą statystyką?

Narzędzia do analityki internetowej w dzisiejszych czasach są obowiązkowe dla każdej ze
Jak ocenić stronę www

Jak ocenić stronę www

Ostatnimi czasy dosyć często pada pytanie “Jak rozpoznać, czy informacje znalezione w
Translate »
Idź do Góry