Projektowanie stron internetowych

nowoczesna strona www

w www

Strona internetowastrona WWW (ang. web page) – do niedawna dokument HTML udostępniany w Internecie przez serwer WWW. Po stronie użytkownika strona internetowa jest zwykle otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej.

Czym zatem jest nowoczesna strona www?

Obecnie strony www tworzy się za pomocą m.in. HTML5, DHTMLCSS i JavaScript. Większość współczesnych stron to zaawansowane silniki CMS. Za ich pomocą można zarządzać stroną /panel administracyjny/ bez znajomości języka kodowego, obsługi stron, czy w ogóle orientacji internetowej.

Silnik CMS daje nam niebagatelną łatwość i intuicyjność z jaką prowadzi się współczesną stronę www. Dlatego w chwili obecnej strona nie jest towarem luksusowym lecz zwyczajną aplikacją graficzno-reklamową, którą każdy może zarządzać.

Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy. To źaś przekłada się na wynik ekonomiczny działalności rynkowej. Mawia się, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to nie istnieje. Obecnie staje się to całkowicie uzasadnione i logiczne.

Strony internetowe wykorzystują niekiedy obiekty multimedialne takie jak np. Adobe FlashMicrosoft Silverlight czy aplety Javy. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić takie obiekty, wymagane jest zainstalowanie odpowiedniej wtyczki do przeglądarki internetowej, umożliwiając w ten sposób ich wyświetlenie.

Do nowoczesnej strony www możemy dołączyć każdy plik multimedialny, dowolny tekst, zdjęcia propagujące i polecające naszą działalność. Przez to strona dostarcza nam coraz to nowych odbiorców, a tym samym klientów.

PS. Nie masz strony? – Jesteś szalony!

Najnowsze od www

trendy webowe

Trendy webowe

Czyli jak powinna wyglądać współczesna, nowoczesna strona internetowa. Trendy są tylko wątkami
zasady dla wygody

Zasady dla wygody

Znasz pojęcie /slogan/ “Tak zrobić, żeby się nie narobić?” i właśnie o
10 cech bloga

10 cech bloga

Blog może być internetowym dziennikiem, serwisem informacyjnym, pamiętnikiem. Blog jest internetowym miejscem,
Translate »
Idź do Góry