Projektowanie stron internetowych

nowoczesna strona www

w www

Strona internetowastrona WWW (ang. web page) – do niedawna dokument HTML udostępniany w Internecie przez serwer WWW. Po stronie użytkownika strona internetowa jest zwykle otwierana i wyświetlana za pomocą przeglądarki internetowej.

Czym zatem jest nowoczesna strona www?

Obecnie strony www tworzy się za pomocą m.in. HTML5, DHTMLCSS i JavaScript. Większość współczesnych stron to zaawansowane silniki CMS. Za ich pomocą można zarządzać stroną /panel administracyjny/ bez znajomości języka kodowego, obsługi stron, czy w ogóle orientacji internetowej.

Silnik CMS daje nam niebagatelną łatwość i intuicyjność z jaką prowadzi się współczesną stronę www. Dlatego w chwili obecnej strona nie jest towarem luksusowym lecz zwyczajną aplikacją graficzno-reklamową, którą każdy może zarządzać.

Strony internetowe wykorzystywane w celu prowadzenia działalności gospodarczej mają duże znaczenie dla wizerunku firmy. To źaś przekłada się na wynik ekonomiczny działalności rynkowej. Mawia się, że jeśli czegoś nie ma w sieci, to nie istnieje. Obecnie staje się to całkowicie uzasadnione i logiczne.

Strony internetowe wykorzystują niekiedy obiekty multimedialne takie jak np. Adobe FlashMicrosoft Silverlight czy aplety Javy. Aby móc odtworzyć lub wyświetlić takie obiekty, wymagane jest zainstalowanie odpowiedniej wtyczki do przeglądarki internetowej, umożliwiając w ten sposób ich wyświetlenie.

Do nowoczesnej strony www możemy dołączyć każdy plik multimedialny, dowolny tekst, zdjęcia propagujące i polecające naszą działalność. Przez to strona dostarcza nam coraz to nowych odbiorców odbiorców, a tym samym klientów.

Najnowsze od www

Jaki CMS

Jaki CMS?

Bezkonkurencyjny, ale ciut zaawansowany jest WordPress. To już dorosła decyzja i męskie
Co to jest SSL

Co to jest SSL?

Niektóre adresy URL ostatnimi czasy zaczynają się od “https: // “. Po

Po co Ci strona?

Każda praca, którą wykonuje człowiek ma cel. Zazwyczaj nie wykonujemy żadnej pracy
co z tą statystyką

Co z tą statystyką?

Narzędzia do analityki internetowej w dzisiejszych czasach są obowiązkowe dla każdej ze
Jak ocenić stronę www

Jak ocenić stronę www

Ostatnimi czasy dosyć często pada pytanie “Jak rozpoznać, czy informacje znalezione w
Translate »
Idź do Góry