FAQ dla stron

FAQ dla stron

w serwer/www

To może być całkiem ciekawy temat, a mianowicie jak zbadać stronę i to nie tylko swoją. Często zadawane pytania znajdują tutaj odpowiedzi. Jak skontaktować się z właścicielem strony internetowej? Gdzie znajduje się konkretna strona internetowa? Jakie inne witryny są hostowane na tym samym serwerze? Czy witryna korzysta z platformy WordPress lub Drupal? Jakie sieci reklamowe wykorzystują do zarabiania na witrynie? Czy strona jest dostępna z Chin? Zatem test strony i …

FAQ dla stron

FAQ dla stronjust-ping.com – określa, czy dana witryna lub blog jest dostępny z innych krajów. Just Ping posiada ponad 30 stacji monitorujących na całym świecie, w tym Turcję, Egipt i Chiny. Jeśli wyniki ping mówią 100% utraty pakietów, najprawdopodobniej witryna jest niedostępna z tego regionu świata.

who.is – jeśli chcesz znać adres kontaktowy, adres e-mail i numer telefonu właściciela strony, bądź hosta, ta darmowa usługa wyszukiwania Whois pomoże Ci to określić. Jest to usługa wyszukiwania uniwersalnego, co oznacza, że ​​może jednocześnie wysyłać zapytania do bazy danych whois wszystkich popularnych rejestratorów domen.

whoishostingthis.com – podobnie jak powyższa, pokazuje nazwę firmy hostingowej, w której znajduje się ta strona internetowa.

myip.ms – oferuje kompleksowy raport dowolnej strony internetowej lub adresu IP. Dostajemy dostawcę usług hostingowych, fizyczną lokalizację witryny, historię zmian adresu IP witryny i informacje DNS.

builtwith.com – tutaj dowiemy się dokładnie jak zbudowana jest nasza strona. Możemy ustalić dostawcę usług hostowych domeny, partnerów reklamowych, widgetów śledzenia zainstalowanych w witrynie internetowej oraz tego, czy witryna używa jakichkolwiek CDN /Content Delivery Network/, takich jak Amazon S3 czy Google Cloud.

semrush.com – służy do analizowania stron, min. słowa kluczowe, ruch na stronie, itp. Trzeba się zarejestrować.

whatsmydns.net – sprawdza rekordy DNS z różnych lokalizacji na świecie.

modern.ie – bada zgodność witryny z różnymi przeglądarkami internetowymi i wykrywa błędy kodowania, które mogą powodować problemy. Tylko dla informatysiów lub kumatych. Laik może oszaleć i się załamać.

search.google.com/test/mobile-friendly – jak sama nazwa mówi bada czy strona internetowa jest dostosowana dla urządzeń mobilnych.

tools.pingdom.com – test prędkości strony internetowej.

Oczywiście tych stron testujących jest od groma. Wystarczy wpisać w Google “testuj stronę”. Jak kto lubi to można.