Edytory tekstu strony

Edytory tekstu strony

w bez kategorii

Edytory tekstu strony www w formacie RTF, to dodatek do strony, komponent, który umożliwia użytkownikowi edytowanie i wprowadzanie tekstu i multimediów w przeglądarce internetowej, po stronie www. Z racji tego, że końcówka tego edytora jest na serwerze, zmiany mogą dokonane być on line i widoczne od razu na stronie. Edytory to w istocie internetowy WYSIWYG /”widzisz, co dodajesz”/. Oto …

edytory tekstu strony.


Oczywiście jak to w dzisiejszych czasach istnieje wiele edytorów tekstu w formacie RTF. Do wyboru, do koloru. I na dodatek wiele z tych najlepszych edytorów tekstu jest dostępnych bezpłatnie. Omówmy te znane i lubiane.

1. TinyMCE

TinyMCE to open source /licencja GNU/ wydany i utrzymywany przez Moxiecode. Jak wskazuje sama nazwa, TinyMCE jest lekki, ale konfigurowalny. System wtyczek TinyMCE umożliwia pobieranie motywów i wtyczek w celu rozszerzenia podstawowej instalacji. Z całą odpowiedzialnością polecam ten edytor. Nie spotkałem się z dziurami w Tiny, a u pozostałych się zdarza. Oznacza to ni mniej ni więcej, a tyle, że bezpieczny/.

TinyMCE | Demo | Ściągnij

2. CKEditor

CKEditor – wizualny edytor HTML, rozpowszechniany na licencji Open Source, który pozwala na łatwe wprowadzanie tekstu za pomocą interfejsu przypominającego programy typu Microsoft Word. Posiada funkcję “Oczyszczanie programu Word”, która automatycznie wykrywa i czyści tekst skopiowany z dokumentów Microsoft Word. Jednakże z “filemanagerem” stanowi łatwy łup dla hakerów.

Znalezione obrazy dla zapytania ckeditor

CKEditor | Demo | Ściągnij

3. Edytor FCK

FCKeditor to kolejny popularny edytor tekstu w formacie RTF. Posiada funkcję “Oczyszczanie programu Word”, która automatycznie wykrywa i czyści tekst skopiowany z dokumentów Microsoft Word. Ma jedną z najlepszych funkcji edycji i tworzenia tabel HTML, co ułatwia użytkownikom tworzenie i edytowanie tabel do wyświetlania danych.

FCKeditor | Demo | Ściągnij

Proszę się tym zbytnio nie przejmować, zawsze poszukujemy najlepszych i najbezpieczniejszych, ponadto żadnego wpływu na nie nie mamy, zatem nie ma się czym przejmować 🙂

PS. Edytor edytorowi nierówny.