co z tą statystyką

Co z tą statystyką?

w serwer/www

Narzędzia do analityki internetowej w dzisiejszych czasach są obowiązkowe dla każdej ze stron internetowych. Po co? Aby śledzić ruch na stronie i tworzyć strategię działań zgodnie z nim. O ile w ogóle to kogoś interesuje. Widzimy ruch w jakimś mieście, reklamujemy się w tym mieście. Pojawia się zainteresowanie z jakiegoś państwa. Ułatwiamy, tłumaczymy, upraszczamy odbiór. Istnieje wiele statystyk internetowych, które można zaimplementować na swojej stronie www. I cieszyć się wiedzą i spostrzegawczością. Zatem …

co z tą statystyką?

Co z tą statystykąGoogle Analytics

Google Analytics to jedna z najczęściej używanych bezpłatnych statystyk, a raczej rozbudowanych narzędzi analitycznych, które oferuje zaawansowane funkcje i ustawienia. Pozwala śledzić źródła odwiedzin, ich liczbę, zachowanie na stronie, kliknięcia, pozyskiwanie, konwersje i wiele innych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Oprócz śledzenia użytkowników i analiz, ta statystyka z racji swego producenta pomaga zoptymalizować Twoją stronę tak, aby uzyskać lepszą pozycję w rankingu stron Google i przyciągnąć więcej odwiedzających. Analiza oferuje nam wskazówki do przyspieszenia strony, zarządzania zawartością, wyglądem, pokazuje zachowanie użytkowników oraz oferuje narzędzia do testowania porównawczego. A same raporty są wyświetlane w czasie rzeczywistym.

GoingUp

GoingUp łączy narzędzia do analityki internetowej i SEO. Oferuje kompleksowe rozwiązania do zarządzania witryną i tworzenia strategii. Pozwala śledzić zachowanie ruchu na stronach i analizować zaistniałe problemy, porównując wydajność każdej ze stron. Oprócz tego możemy zobaczyć, skąd przychodzą odwiedzający i dokąd podążają dalej.

Ponadto pokazuje słowa kluczowe generujące ruch, można stworzyć niestandardowe profile użytkowników, cele i działania śledzenia, wyszukiwanie słów kluczowych, śledzenie pozycji strony w Google dla poszczególnych podstron, optymalizacja stron pod kątem lepszego pozycjonowania, śledzenie Rankingu Alexa i wiele innych. Oczywiście jest też wersja Pro – płatna.

StatCounter

StatCounter oferuje niezawodne funkcje i śledzenie do 250 000 odwiedzających miesięcznie za darmo. Czyli jest super dla normalnych /małych/ stron. Dzięki temu jest to dobre bezpłatne narzędzie analityczne, przy średniej wielkości strony. Mamy w nim niewidoczny licznik odwiedzin, aktywność odwiedzających przed i po odwiedzeniu twojej strony, mapy powiązań, porównanie wyszukiwarek. Można StatCounter skonfigurować tak, aby co tydzień wysyłał podsumowania /raporty/ za pośrednictwem poczty e-mail.

AWStats

Znane narzędzie antywirusowe typu open-source działające po stronie serwera, a nie strony internetowej. AWStats oferuje podstawowe funkcje śledzenia: liczbę odwiedzin, czas spędzony na stronie internetowej, wykorzystanie przepustowości, strony wejścia / wyjścia, system operacyjny i przepustowość dla każdego, śledzenie botów, ochronę przed atakiem robaków, śledzenie słów kluczowych i śledzenie zakładek.

Piwik

Bardzo rozbudowane otwarte narzędzie analityczne, a fakt że wszystkie dane przechowywane są na twoim serwerze sprzyja prywatności. Piwik oferuje niemal wszystkie funkcje Google Analytics. Można w nim tworzyć grupy ludzi na podstawie różnych czynników. Posiada też funkcję widoku strony w czasie rzeczywistym i śledzenie zachowań odbiorców, tworzenia celów, śledzenia poszczególnych elementów strony / widżety / banery / filmy /, śledzenie zdarzeń, podsumowania wiadomości e-mail, statystyki poszczególnych użytkowników i wiele więcej. Piwik ma również płatną wersję dla dużych firm.

Open Web Analytics

Innym narzędziem analitycznym o otwartym kodzie źródłowym jest Open Web Analytics. Oferuje podobne funkcje, jak Google Analytics, ale usuwa wszystkie typy śledzenia firm zewnętrznych. Jego funkcje obejmują: liczbę odwiedzin, obsługę wielu analiz internetowych, monitorowanie indywidualnych zachowań użytkowników, śledzenie kliknięć, przeglądanie i śledzenie subskrypcji, powtarzanie aktywności użytkowników i inne.

W WordPress ta statystyka ma możliwość śledzenia użytkowników za pomocą poczty e-mail, śledzenia podstron według różnych kategorii oraz śledzenia komentarzy zamieszczanych przez konkretnych użytkowników.

JetPack dla WordPress

W WordPress można s​​korzystać z popularnej wtyczki JetPack. Jedną z jej funkcji jest analityka internetowa i podstawowe statystyki dotyczące stron internetowych. Ta wtyczka jest dosyć prosta i ma intuicyjny interfejs. Mamy tu łączną liczbę odwiedzin poszczególnych wpisów, popularnych stron, śledzenie słów kluczowych, subskrypcji, kliknięć, lokalizacji, zachowania na stronie i inne. JetPack pokaże Ci pełny obraz natężenia ruchu w czasie i poradzi, jak go zwiększyć.

Jeśli jesteś początkującym, JetPack jest idealny dla Ciebie, ponieważ jest łatwy w instalacji i oferuje prawie wszystkie wymagane informacje o odwiedzających.

Wniosek

Google Analytics jest nadal najbardziej wszechstronnym i łatwym w użyciu bezpłatnym narzędziem do analityki internetowej, stąd też nasze strony standardowo są w niego zaopatrzone. Przy potrzebie szczegółowych statystyk, sprawdź Open Web Analytics. Jest trudny w użyciu, ale jego funkcje śledzenia w czasie rzeczywistym są o wiele lepsze niż Google Analytics i są dostępne bez śledzenia firm zewnętrznych.