Projektowanie stron internetowych

cel

jaki jest cel strony internetowej

w seo/www

Różne rodzaje stron internetowych mają różne cele w zależności od tego, kto jest jej docelowym odbiorcą. Priorytetem niektórych z nich jest sprzedaż produktów w przypadku sklepów, ale też dostarczanie praktycznych informacji, popularyzacja tematu strony bądź po prostu rozrywka. Cel strony jest niezwykle istotny, bo jemu właśnie podlegają i wygląd strony i jej zawartość. Natomiast treści zawsze powinny być wiarygodne i rzeczowe. Omówmy zatem w poszczególne rodzaje stron i omówmy szerzej …

jaki jest cel strony internetowej?

cel strony internetowejWitryna indywidualna

To najbardziej popularna ze stron, która z dnia na dzień nabiera mocy. Przykładem są strony hodowców, artystów, rzemieślników i ludzi pasji. Każdy z nas ma swoje zainteresowania, pasje i doświadczenia, którymi chce się dzielić, zaprezentować, pokazać światu. I temu właśnie służy ta strona. Nie może zatem być archaiczna, trudna w obsłudze lub zbyt prosta graficznie, bo zwyczajnie nikogo nie zainteresujemy. Takie strony z racji, że są obsługiwane przez właściciela z reguły osobiście muszą być łatwymi w obsłudze stronami CMS, intuicyjne i nie pozbawionymi grafiki lecz uatrakcyjnione nią. Strona indywidualna swoją atrakcyjnością musi zachęcić do pozostania na niej i kierować odbiorcę w miejsca istotne dla nas. Tutaj konieczna jest albo wiedza, albo fachowe doradztwo.

cel strony internetowejWitryna informacyjna

Głównym celem internetowej strony informacyjnej jest przekazywanie konkretnych informacji określonej grupie użytkowników. Propagacja tematu jest tutaj nadrzędna, zatem wszystko zostaje temu podporządkowane. I czytelność strony i jej intuicyjność, łatwość wyszukiwania tematów i polecenia, to nieodłączne atrybuty takiej strony. Strony te zawierają przydatne dla danego odbiorcy informacje, wskazówki, porady, instrukcje i wszystko to co chcemy mu zaprezentować. Dlatego też informacja musi być jasna, zwięzła i na temat.

cel strony internetowejWitryna rozrywkowa

Strony te oprócz  lekkich informacji zawierają też sporo grafiki, zdjęć i multimediów tak by odwiedzający miał szeroki wybór i informację podaną na różnych poziomach. Częstokroć są to internetowe czasopisma, strony plotkarskie, wiadomości z show biznesu, relacje sportowe, filmy, sztuka, humor, itp. Taka strona musi być łatwa w nawigacji, intuicyjna i być często aktualizowana, tak aby użytkownicy strony chętnie na nią powracali. Nieodzowne tutaj są też dynamiczne treści stron, jak filmy, podcasty, pokazy slajdów, belki informacyjne, itp.

cel strony internetowejWitryna e-commerce

Głównym celem stron e-commerce jest sprzedaż produktów użytkownikom strony. Tutaj priorytetem jest optymalizacja strony i integracja z wszystkimi dostępnymi technikami pracy online, by zwiększyć szanse dokonania zakupu. Muszą posiadać też możliwość łatwego zakupu, szybkiej realizacji transakcji, powiązanie produktów, zachęcanie kupujących dobrą informacją, ograniczanie porzucenia koszyka, zachęcanie do ponownego kupowania, rabaty, solidne i bezpieczne opcje płatności i oczywiście mobilność strony.

cel strony internetowejWitryna usługowa

Głównym celem serwisu biznesowego jest przekonanie Klienta o dokonaniu konieczności zakupu, obecnego i ponownego, na tej konkretnie stronie. Odbywa się to poprzez maksymalne uczytelnienie i uatrakcyjnienie strony, różnego rodzaju promocjami oraz poprzez pozycjonowanie SEO, zarówno poszczególnych artykułów jak i samej strony. Celem jest przedstawienie oferty i nas samych jako niezawodnego, godnego zaufania i doświadczonego oferenta.

Użytkownik sprawdzając potencjalnych dostawców usług, przeglądając ich strony powinien nie dosyć, że znaleźć naszą stronę wysoko w wynikach wyszukiwania, to dodatkowo musimy go przekonać do siebie. Do tego, że profesjonalnie zaspokoimy jego potrzeby. Klient ustala na początku kim jest oferent, jaka jest jakość oferty i usług, czy mamy dobrą reputację na rynku lub atrakcyjną ofertę. W tym przypadku bardzo istotne na stronie są narzędzia pomocowe, dostarczając informacje, dokładne przedstawienie oferowanego artykułu oraz referencje w postaci wizualnego portfolio, clipów wideo, opinii, instrukcji oraz wszystkiego tego co pozwoli wyrobić mu opinię o solidności oferty.

cel strony internetowejBlog

Celem bloga jest nieustanna regularna aktualizacja treści będących tematem bloga. Blogi co prawda można łatwo uruchomić online, bezpłatnie, ale wymagają odpowiedniej wiedzy i rozeznania. Blogi są wykorzystywane zarówno do celów rozrywkowych, jak i dzienniki internetowe, gazety, sklepy lub rodzaj katalogu na konkretny temat. Znakiem rozpoznawczym bloga jest nieustanna aktualizacja treści i stale poszerzana informacja. W blogach mamy możliwość stosowania szerokiej gamy wtyczek, które uatrakcyjniają bloga i dostarczają dodatkowych informacji lub je popularyzują. Wtyczki też zabezpieczają naszego bloga przed atakami, chronią treści i pomagają je wypromować.

Serwis społecznościowy

Celem serwisu jest udostępnianie i nawiązywanie kontaktów z przyjaciółmi, rodziną, współpracownikami, znajomymi i nieznajomymi. Umożliwia szybkie i łatwe budowanie sieci powiązań, kontaktów online, by móc się dzielić doświadczeniami, zdjęciami, zainteresowaniami, wiedzą lub po prostu pogadać. Serwis społecznościowy może być wykorzystany zarówno do celów szerokich i publicznych, ale także do stworzenia sieci firmowej lub środowiskowej.

Profesjonalna pomoc

Działamy na rynku stron od 1996 roku. mamy naprawdę bogate doświadczenie /portfolio/ i wiedzę. Jesteśmy osobami jawnymi internetowo z dużą kulturą. Współpraca z nami przebiega gładko, grzecznie i solidnie. Często dopieszczamy naszych klientów promocjami, rabatami i pomocą online, o ile zachowują kulturę. Ważne jest podejście Klienta, gdyż z naszej strony nie musi o nic się obawiać.

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy zapoznaj się dokładnie z naszą stroną /tą na której jesteś/, głównie jej górną nawigacją, gdzie umieściliśmy portfolio i skontaktuj się z nami jeśli odpowiada Ci nasz styl pracy.

Numer kontaktowy to

+48 721 814 339

lub

e-mail: karolina@bitis.pl
e-mail: bellabitis@gmail.com

Najnowsze od seo

zasady dla wygody

Zasady dla wygody

Znasz pojęcie /slogan/ “Tak zrobić, żeby się nie narobić?” i właśnie o
Co to jest SSL

Co to jest SSL?

Niektóre adresy URL ostatnimi czasy zaczynają się od “https: // “. Po
seo

czym jest SEO

Search Engine Optimization (SEO) to praktyka polegająca na zwiększaniu ilości i jakości
Translate »
Idź do Góry