Projektowanie stron internetowych

21 powodów aby mieć swoją www

21 powodów aby mieć swoją www

w domena/www

Steve Jobs, ten od Apple, zapytał swoich pracowników, jak sądzą, dlaczego każdy, kto coś ciekawego robi powinien mieć stronę www? Po co w ogóle są strony i czemu służą z punktu widzenia właściciela strony. Zatem dlaczego potrzebuję strony internetowej?

21 powodów aby mieć swoją www


21 powodów aby mieć swoją www

1. Broszura /ulotka/ online

Firmy i nie tylko wydają miliony na tworzenie broszur, ulotek, plakatów i ich dystrybucję. Mając dobrą, odpowiednio przygotowaną stronę internetową, możesz całkowicie to pominąć. Twoi potencjalni klienci mogą dowiedzieć się o Tobie i o każdym z Twoich produktów online, bezpośrednio ze strony. Jeśli zaistniejesz w sieci, połączysz stronę z mediami społecznościowymi, zadbasz o SEO, czyli wyszukiwanie Twojej strony w sieci i będziesz stronę aktualizował, wówczas Twoi klienci będą chcieli sprawdzać twoją stronę i dowiadywać się co nowego. Wszelkiego rodzaju promocje, okazje i ciekawe oferty, publikowane w sieci – przyciągają klientów i stwarzają możliwość natychmiastowego zamówienia, poprzez kontakt online.

2. Więcej klientów

Sieć internetowa staje się głównym medium reklamowym. Ponad 2,5 miliarda ludzi korzysta codziennie z internetu, a około 90% z nich coś kupuje lub kontaktuje się z firmą lub twórcą poprzez Internet. Nie mając strony internetowej, tracisz duży kawałek tego tortu, a szkoda.

3. Wartość biznesowa

Ludzie postrzegają oczyma. Jeśli jesteś w internecie i masz stronę wówczas postrzegany jesteś jako wiarygodny partner. Im strona bardziej zaawansowana, informacje przemyślane, a oferta łatwa do odczytania, tym Twoja pozycja na rynku lepsza. W wielu miejscach np. banku, proszą o adres strony chcąc sprawdzić ofertę. Zrób swoją stronę najlepiej jak potrafisz i pokaż, że jesteś jawny, online i wiarygodny. To poprawi postrzeganie Twojej działalności w oczach wszystkich odwiedzających – szczególnie Twoich klientów.

4. Wpływ na klientów

Twoją stronę internetową, jeśli ja masz i dbasz o jej widoczność, może ją zobaczyć tysiące osób. W ten sposób jesteś w stanie wpływać na ich decyzje, doradzać i uczyć. Bądź zatem w sieci i działaj. Nie musisz rozmawiać przez telefon, odpowiadać na pytania, bądź angażować się nieustannie w promocje. Wystarczy, że zawrzesz to na stronie i sprawisz by była ona widoczna.

5. Możliwość pochwalenia się

Chwalenie się nie jest czymś szczytnym, ale na stronie możesz to zrobić bez obiekcji. A znasz to wspaniałe uczucie, gdy ludzie rozpoznają twoją pracę, firmę, Ciebie? Dzięki stronie internetowej jest to możliwe, bo możesz się pochwalić tym, co robisz i z czego jesteś dumny.

6. Pomaga w realizacji celów

Przy okazji strony www przypominamy sobie swoje cele biznesowe. Jeśli chodzi o treści na Twojej stronie, powinieneś zamieścić właśnie te cele, oraz wspierające je referencje. Zrób to dokładnie i solidnie, bo to dowód na Twoją solidność i profesjonalizm.

7. Niskie koszty własne

Mając profesjonalną stronę, nie musisz inwestować pieniędzy w wygląd biura, sklepu, bądź magazynu. Twoja działalność jest w sieci, czyli dostępna online. Czego więcej trzeba? Wszystko co robisz możesz przedstawić za pomocą wirtualnej przestrzeni, tym samym nie musisz już stosować innych zabiegów reklamowych.

8. 24 godziny na dobę

Twoja witryna działa 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez nadzoru, a jednocześnie pod pełną kontrolą. Na swojej stronie jesteś zawsze dostępny dla swoich klientów, a Twoja oferta jest widoczna non stop. Przygotuj ja dobrze.

9. Komunikacja z klientami

Mając część blogową /aktualności/ lub kanał komunikacyjny na swojej stronie, możesz powiadomić wszystkich swoich klientów o najnowszych ofertach, produktach, promocjach, wydarzeniach, zdjęciach lub innych dowolnych treściach. I możesz to zrobić automatycznie, bez nakładu dodatkowej pracy.

10. Marketing

Internet stworzył nowy świat marketingu, który wcześniej nie istniał. Twoja strona internetowa może przyciągnąć nowych klientów, nowe firmy, z nowych miejsc, niekoniecznie w Twoim mieście, wykorzystując szereg dostępnych i przystępnych technik marketingowych. Za darmo.

11. Wsparcie klienta

Mając stronę internetową możesz znacznie obniżyć koszty obsługi klienta poprzez system sprzedaży, czy zwykłe FAQ /czyli powtarzające się pytania/. Nie musisz już tysiące razy powtarzać tego samego. Jeśli dobrze to opracujesz, możesz śmiało się do tego odwołać i skierować tam klienta.

12. Prosty e-mail

Korespondencja internetowa nadal jest w cenie. Ważne jest aby na każde zapytanie udzielić fachowej odpowiedzi. Część z nich może być automatyczna, ale nie wszystkie. Ponadto mając stronę i własną unikalną domenę, możesz mieć profesjonalny, unikalny adres e-mail. Nie zapominaj o tym. Twój e-mail nie musi być ulokowany na serwerach bezpłatnych. Możesz mieć swój adres branża@twojadomena.końcówka. Jest to bardzo profesjonalne podejście, stwarzające nowe możliwości, łatwiejszy do zapamiętania i działa na korzyść Twojej domeny i strony. W odróżnieniu od adresów np. nazwa@gmail.com, które dla Twojej strony są obojętne.

13. Informacje prasowe /w mediach/

Na swojej stronie możesz prowadzić naprawdę profesjonalne i tanie informacje prasowe online na temat Twojej firmy lub działalności. Ale aby móc to zrobić, potrzebujesz strony internetowej. Nie musisz być potentatem, aby mieć dużo wyświetleń i zainteresowania. Wystarczy zainwestować w stronę i stworzyć dział informacji prasowych.

14. Własna działalność

Najlepszą odpowiedzią na pytanie “Dlaczego potrzebuję strony internetowej?” jest fakt, że możesz w ten sposób stworzyć własną działalność gospodarczą, nie posiadając nic oprócz strony. To najprostszy sposób, aby rzucić pracę od zaraz i zarabiać na życie po swojemu. Bez względu ma to co robisz.

15. Zademonstruj swoje hobby

Masz swój pomysł na biznes, lub bardzo ciekawe zainteresowania, które chciałbyś zademonstrować innym – nic prostszego, załóż Własną stronę. Internet to miejsce o nieograniczonych możliwościach, które mogą przyciągnąć ruch i przychody. Po prostu wybierz temat, to co kochasz i zacznij o tym pisać na swojej stronie.

16. Połącz się z innymi

Internet to miejsce, które powstało ze względu na łatwość komunikacji. Jeśli jesteś właścicielem strony i masz ciekawą, dobrze opisaną ofertę, możesz łatwo nawiązywać nowe kontakty biznesowe i osobiste z innymi, którzy działają w Twojej branży lub mają podobne zainteresowania. A to samo w sobie ma potencjał na dodatkowy strumień dochodów!

17. Masz głos

Gdy śmiało piszesz o wszelkich bolączkach i nieprawidłowościach w Twoim biznesie, ludzie nie chcą się z tobą kłócić, bo możesz opisać to na swojej stronie. Zatem wreszcie masz miejsce, w którym możesz wyrazić swoją opinię bez osądu. A jeśli ktoś zostawi ci nieprzychylny komentarz, lub naganę, możesz ją po prostu usunąć lub zablokować.

18. Twój interes – Twoja sprawa

Nie potrzebujesz niczyjego pozwolenia na wygłaszanie swoich opinii, na Swój głos, lub przedstawienie Swojej wiedzy. Masz stronę, masz biznes na światowym poziomie z potencjałem tysięcy klientów. Istotne jest co z tym zrobisz i jak to zrobisz.

19. Pokonaj konkurencję

Często bywa, że ludzie nie rozumieją możliwości i siły stron internetowych. Bywa bardzo często, że Twoja konkurencja tutaj przysypia. Ty nie śpij – działaj, pisz, zamieszczaj na swojej stronie wszystko co istotne dla Ciebie. Tworząc czytelną, profesjonalną i piękną stronę internetową z solidną strategią działania, możesz pokonać swoją konkurencję i zostawić ją w tyle. To magia internetu i warto o tym pamiętać.

20. Wiarygodność

W dzisiejszych czasach trudno ocenić wiarygodność. Jednym ze sposobów jest profesjonalna strona www. Mając dobrze zorganizowaną stronę internetową, możesz zyskać natychmiastową wiarygodność, poprzez zamieszczone na niej fachowe treści, referencje, portfolio i aktualności. Dostarczasz w ten sposób swoim klientom dowód na to, że jesteś prawdziwą i wiarygodną osobą, z którą warto współpracować.

21. Znajdź nową pracę

Witryna może nie tylko zawierać CV, ale dzięki posiadaniu i zarządzaniu swoją witryną wykazujesz się ogromnymi umiejętnościami jak na dzisiejsze czasy. Mimo dostępności i przyjaznym cenom, strony internetowe nie są wykorzystywane w należyty sposób. To Twoja wizytówka i tak ją traktuj. Pokazuj tylko to co masz najlepszego, nie twórz dokumentacji dla US, ZUS i innych. Ale bądź rozsądnym profesjonalistą. Mniej znaczy więcej. Oszczędzaj słów, pisz konkrety, a przede wszystkim rób wyśmienite zdjęcia i pokazuj czym się zajmujesz w najlepszym aspekcie.

PS. Wiesz już po co Ci strona internetowa? Zamów ją zatem u profesjonalistów. Najlepiej u nas. Tu masz aż 21 powodów aby mieć swoją www.

Najnowsze od domena

domena

domena a serwer

Wyjaśnienie czym są poszczególne usługi domena i serwer, jest o tyle istotne,
Translate »
Idź do Góry